Typy lawet

W momencie kiedy bywa uszkodzony samochód, znienacka nie wystarcza nam materiału opałowego, ukazują się trudności z dotarciem do celu, lub w najmniej wypatrywanej chwili dziurawi nam się dętka, wtedy na wszelkie ewentualności, jakie spotykają kierowców, najkorzystniejsza jest różnego typu laweta. Wspomniana laweta to nic innego jak przyczepka, jakiej zastosowanie jest bezwzględnie bezdyskusyjnie bogate. każdorazowa laweta przypuszczalnie może usłużyć jako płaszczyzna w pojeździe wyjątkowo do tego zrobionym albo prawdopodobnie może bywać odłączną segmentem przyłączonym do auta. Pod aspektem wykonawczym możemy wyróżnić kolejno gatunki lawet. Pierwszym z nich są platformy naładunkowe zainstalowane na zawsze na specjalnym podwoziu auta, wtedy usługują do przewożenia pojazdów paserskich lub towarowych.

Inny rodzaj lawety to rampy towarowe piętrowe, służą do translokowania kilku aut personalnych bądź ciężarowych na jednej powierzchni. Szczególnie popularnymi lawetami są też platformy dostawcze z wyciągarką, zwykle używane przez asystę komunikacyjną do załadunku pojazdów z uszkodzonym zawieszeniem, na potwierdzenie samochodów zepsutych w rezultacie wypadku.

Na krajowych trasach wielokrotnie prawdopodobnie można zaobserwować także lawety w obliczu platformy na dużej przyczepy, służy ona do przeciągania pojazdów osobowych lub dostawczych. Taki gatunek lawety prawdopodobnie może być konwojowany przez znaczną większość aut zgodnie z krajowymi regulacjami manewru drogowego.